Koła karbonowe Lampart zostały zaprojektowane, aby zapewnić Ci poważną przewagę konkurencyjną, oferują najnowsze materiały węglowe, a nasz zespół wie, jak stworzyć gamę kół karbonowych, które toczą się tak samo szybko, jak wyglądają.

Prawidłowe wykonanie koła jest stosunkowo proste, ale upewnienie się, że tak pozostanie, jest trudniejsze. Dużą część czasu spędza się sprawdzając każdą szprychę i dostosowując ją, aby uzyskać równomierne napięcie szprych. Oprócz uderzenia główną przyczyną chwiejnych kół i pękniętych szprych jest ich nierówne napięcie!

Każde ręcznie zbudowane koło Lampart jest wykonane z niezwykłą starannością i precyzją. Wiemy, że aby osiągnąć oczekiwaną dynamikę jazdy, trwałość i osiągi, każdy etap musi być starannie wykonany, a wszystkie komponenty były zbudowane zgodnie z naszymi wymagającymi standardami.

Każda obręcz i piasta są mierzone, dzięki czemu dla każdej budowy koła obliczana jest dokładna długość szprychy. Ten proces jest niezbędny, aby zapewnić idealne końcowe długości.

Każde koło jest zaplatane ręcznie. Wzór zaplatania zależy od rodzaju koła, liczby szprych i potrzeb rowerzystów. Niektóre są wykonywane w układzie radialnym (na słoneczko), a inne są skrzyżowane. Proces czasochłonny, ale niezbędny.

Każde koło Lampart jest dokładnie monitorowane pod kątem prostoliniowości i okrągłości na centrownicy z miernikami.

Podczas napinania koła jest ono odprężane na naszej maszynie wykonanej na zamówienie. To „wpasowuje” szprychy w piastę i obręcz, a także łagodzi napięcie, dzięki czemu szprychy osiadają we właściwej pozycji. 

Koło ponownie jest napinane, aby uzyskać pożądane napięcie, które jest sprawdzane po raz ostatni za pomocą miernika naprężenia szprych.

Po wykonaniu każde koło jest sprawdzane, czyszczone i przygotowane do wysyłki. Jest oznaczone specjalną informacją o danej kompletacji koła.

Po zbudowaniu, wyczyszczeniu i sprawdzeniu obręczy pakuje się dodatkowe akcesoria w zależności od wersji (zaciski, opaski, klocki hamulcowe). Każde koło jest następnie starannie pakowane i przygotowane do wysyłki, aby zapewnić, że bezpiecznie dotrze do klienta.